alt

Przepiękna pogoda towarzyszyła wszystkim, którzy 11 września 2011r. – pieszo, konno lub na rowerach – udali się do Pałacu Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów w Antoninie. Wśród ponad ośmiuset uczestników z całej Polski, którzy w niedzielne przedpołudnie tam dotarli, była grupa uczniów z naszej szkoły.

Tego roku Antonin po raz pięćdziesiąty witał wszystkich przybyłych gości. Uczniowie Zespołu Szkół w Wysocku Małym na miejsce dotarli rowerami. Kierownikiem rajdu był nauczyciel języka angielskiego – Paweł Wróblewski, opiekunami – Marek Pawlicki i Piotr Szkudlarek. O godzinie 8:30, po powitaniu zebranych pod szkołą uczniów i przekazaniu najważniejszych informacji, gimnazjaliści z Wysocka Małego udali się do Jankowa Przygodzkiego, by tam dołączyć do czekającej na nich grupy jadącej z Ostrowa Wielkopolskiego. Tutaj wszyscy otrzymali pamiątkowe znaczki rajdowe. Następnie wszyscy zebrani przez Trzcieliny i Dębnicę dotarli do Antonina. Trasę prowadzili i ubezpieczali przodownicy turystyki kolarskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W drodze uczniowie wraz z opiekunami dokonywali obserwacji przyrodniczych. Wśród rowerzystów grupy z Wysocka Wielkiego było trzynaścioro uczestników, w tym trzech absolwentów. Na miejscu, na wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, czekały liczne atrakcje. Każdy mógł skosztować gorącej grochówki, wziąć udział w licznych konkursach. Uczniowie z naszej szkoły startowali w zawodach strzeleckich. Wszystkim czas umilał koncert fortepianowy w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych z Ostrowa Wielkopolskiego. Na rozciągających się przy pałacyku błoniach i w pobliskim parku zebrani w miłej atmosferze spędzili trzy godziny. Tutaj też można było spotkać wielu znajomych, którzy z innych szkół lub prywatnie przybyli do Antonina. Powrót wiódł leśną ścieżką rowerową. Po drodze turyści zatrzymali się na lody w zajeździe ,,Górecznik”. Trasa rajdu wyniosła ponad trzydzieści kilometrów. Pod szkołę uczniowie zajechali krótko przed godziną 15:00. Rajd Chopinowski, związany z Międzynarodowym Festiwalem ,,Chopin w barwach jesieni”, to impreza, która na stałe już wpisał się wycieczkowy kalendarz szkoły w Wysocku Małym.