24 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach odbył się finał konkursu recytatorsko-plastycznego pt. „Miłosz - słowem i pędzlem malowany". Konkurs był dwuetapowy i przeznaczony dla uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Swoim zasięgiem obejmował Kalisz i powiat kaliski oraz Ostrów Wielkopolski i powiat ostrowski. Rozgrywany był w dwóch konkurencjach: recytatorskiej i plastycznej. W tym dniu Przygodzice gościły dzieci i młodzież ze szkół: z Dębnicy, Czarnegolasu, Chynowej, Gostyczyna, Jankowa Przygodzkiego, Kępna, Kotowiecka, Łuszczanowa, Masanowa, Ostrowa Wielkopolskiego, Przygodzic, Raczyc, Skalmierzyc, Wtórku i Wysocka Małego. Jak widać konkurencja była bardzo liczna. W sali sesyjnej można było usłyszeć piękne recytacje wierszy Czesława Miłosza, a w pracowni plastycznej zobaczyć konkretyzacje malarskie poezji noblisty. Wśród recytatorów wysokie drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęły uczennice z naszej szkoły: Patrycja Płomińska z klasy I gimnazjum i Katarzyna Marciniak z klasy V szkoły podstawowej. Patrycja recytowała fragment wiersza ,,Antygona”, a Katarzyna ,,Piosenkę pasterską”. Obie dziewczyny wykazały się wysokimi umiejętnościami recytatorskimi, zostały dostrzeżone przez jury i nagrodzone wysoką pozycją oraz nagrodami książkowymi.