Egzamin gimnazjalny w nowej formule już za nami! Przez trzy dni - 24, 25, 26 kwietnia uczniowie klasy trzeciej gimnazjum zmagali się z testami podsumowującymi wiadomości i umiejętności , które zdobyli w gimnazjum.  Rozpoczęli 60 minutowym testem z historii i wos - u, potem po 45 - minutowym odpoczynku  rozwiązywali przez 120 minut test z języka polskiego.  Drugiego dnia w podobny sposób odbywały się egzaminy z przedmiotów przyrodniczych (biologii, fizyki, chemii i geografii) oraz z matematyki. W ostatnim dniu egzaminów gimnazjaliści rozwiązywali test z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym (23 uczniów) lub test z języka niemieckiego również na dwóch poziomach (3 uczniów). Nowością dla uczniów i nauczycieli było rozdzielenie poszczególnych bloków przedmiotowych i przerwa między częściami egzaminu.

Dzięki Radzie Rodziców w czasie przerw uczniowie mogli się posilić pysznymi wiosennymi kanapkami i przetrwać stres.