Uczniowie klasy I naszego gimnazjum znaleźli się w grupie laureatów ogólnopolskiego konkursu „Edukacja globalna w szkolnych projektach edukacyjnych" zorganizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji i Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W związku z tym młodzież wraz z dyrektorem szkoły Ireną Dymarczyk i koordynatorami projektu – Dorotą Kittler i Piotrem Szkudlarkiem zostali zaproszeni do Warszawy.

Na uroczystość wręczenia wyróżnień przybyli: wiceminister Edukacji Narodowej - Mirosław Sielatycki, dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji, przedstawiciele Departamentu Spraw Zagranicznych oraz Polskiej Akcji Humanitarnej. Z ich rąk uczniowie otrzymali dyplomy i podziękowania. Główną nagrodą dla laureatów konkursu był zestaw oryginalnych afrykańskich instrumentów muzycznych i szereg pomocy dydaktycznych z zakresu edukacji globalnej. Ponadto ufundowano dla realizatorów projektu dwudniowy pobyt w stolicy. Uczestnicy wycieczki spędzili ten czas bardzo intensywnie. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęli od wizyty w Centrum Nauki Kopernik, następnie spacerując Traktem Królewskim podziwiali Warszawę nocą. Drugiego dnia uczestniczyli w konferencji naukowej prezentując swój projekt na forum wyróżnionych szkół z całej Polski. Wyjazd nie odbyłby się bez wsparcia finansowego. Wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak zapewnił przejazd busem gminnym, a Rada Rodziców ufundowała bilety wstępu do Centrum Nauki Kopernik.