Okres zimowy to czas, w którym dbanie o zdrowie i kondycję nie jest sprawą prostą. Dlatego w ramach szkolnego programu "Trzymaj Formę" odbył się w naszej szkole cykl zimowych pieszych wędrówek po okolicy dla klas IV, V oraz VI szkoły podstawowej pod hasłem "Piesza wędrówka doda ci zdrówka". W czasie wędrówek szczególną uwagę zwracano na ubiór i obuwie stosowne do pogody, odpowiedni prowiant oraz nabycie umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach. Ponadto wędrówka miała na celu propagowanie zdrowego trybu życia poprzez długie spacery, utrzymywanie kondycji i formy zimą, integrację uczniów, spędzenie czasu na świeżym powietrzu, zwiedzenie najbliższej okolicy, oraz obserwacje przyrodnicze. Pomysłodawcą i kierownikiem wędrówek był nauczyciel języka angielskiego Paweł Wróblewski, który z pomocą Marka Pawlickiego oraz Łukasza Pawlaka poprowadził aż trzy wędrówki. I piesza wędrówka odbyła 17 grudnia 2011 r. spod naszej szkoły na "Górecznik" w Przygodzicach. Wzięło w niej udział siedemnaścioro uczniów. 21 stycznia odbyła się II wędrówka podczas której szesnaścioro uczniów wraz z opiekunami zawędrowało do karczmy "U Grubego" na ul. Kościuszki w Ostrowie. Ostatnia wędrówka, która odbyła się 16 marca 2012 r., prowadziła do Galerii "Ostrovia", a w trasę wybrało się przy pięknej pogodzie aż 23 uczniów z opiekunami. Podczas każdej wędrówki w miejscu docelowym można było się ogrzać oraz posilić. Łącznie w wędrówkach udział wzięło 32 uczniów szkoły podstawowej z czego 9 uczniów uczestniczyło we wszystkich trzech wędrówkach. Łączna trasa wszystkich wędrówek to około 25 kilometrów. Teraz czekamy na wiosnę, a wszystkim uczestników wędrówek życzymy zdrowia i świetnej kondycji.