Uczniowie klasy III gimnazjum zastanawiają się nad wyborem przyszłej szkoły. Dlatego skorzystali z  zaproszenia Stowarzyszenia ZAP - Edukacja i udali się na XIII Targi Edukacyjne, które odbyły się jak co roku z Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Wyjazd był kontynuacją działań wychowawczych z proorientacji zawodowej. Wcześniej uczniowie uczestniczyli w warsztatach psychologicznych, gościli w klasie przedstawicieli różnych szkół ponadgimnazjalnych, rozmawiali z absolwentami, którzy kontynuują naukę na różnych poziomach kształcenia. Teraz mieli okazję zobaczyć prezentację szkół powiatu ostrowskiego, rozmawiać z uczniami i nauczycielami wybranych szkół, zwiedzić przygotowane stoiska i uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, robotyki czy kosmetycznych. Zaopatrzeni w ulotki, gazetki i foldery mogą teraz ze spokojem pomyśleć o wyborze przyszłej szkoły.