Uczniowie sześciu szkół podstawowych oraz sześciu gimnazjów gminy Przygodzice rywalizowali 13 kwietnia 2012 r. w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowanym w tym roku przez naszą szkołę. W zmaganiach uczestniczyły szkołyz: Przygodzic, Jankowa Przygodzkiego, Chynowej, Czarnegolasu, Dębnicy i gospodarze z Wysocka Małego. Konkurs przebiegał w trzech etapach: najpierw uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z zakresu przepisów drogowych, potem sprawdzali swoją wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i wreszcie rywalizowali na rowerowym torze przeszkód.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęli reprezentanci z Chynowej. Podium wywalczyła także szkoła w Wysocku Małym i Czarnymlesie. W składzie naszych brązowych medalistów znaleźli się: Artur Adam, Łukasz Hurny i Robert Grabowski – uczniowie klasy VI. Dodatkowo Artur Adam w konkursie indywidualnym zajął III miejsce.   W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajęła nasza drużyna, drugie Czarnylas, a trzecie przypadło uczniom z Chynowej. Skład naszej mistrzowskiej drużyny to: Daniel Kucharski, Maciej Kamzol i Piotr Koryciak.  Tutaj indywidualnie pierwsze miejsce wywalczył Maciej Kamzol, a jego kolego Piotr Koryciak był drugi. Wszystkim uczestnikom Turnieju zostały wręczone nagrody i dyplomy przez Dyrektor Zespołu Szkół w Wysocku Małym Irenę Dymarczyk i Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół
w Przygodzicach Barbarę Duczmal. Laureaci pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wezmą udział w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbędą się 19 kwietnia 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim.