XXV Wiosenny Rajd „Bocianim Szlakiem” z metą w Zespole Szkół w Chynowej odbył się w dniach 20 – 21 kwietnia 2012 pod honorowym patronatem Wójta Gminy Przygodzice Pana Krzysztofa Rasiaka. Uczniowie z Wysocka Małego uczestniczyli w rajdzie 21 kwietnia 2012 na trasie rowerowej biegnącej z Wysocka przez łąki nad rzeką Barycz do Chynowej.

W związku z nazwą rajdu postanowili odnotować wszystkie napotkane na trasie bociany białe. Jednak prócz pary tych ptaków w gnieździe w Wysocku nie zaobserwowali żadnego innego osobnika tego gatunku. Mieli jednak okazję posłuchać śpiewu skowronków, potrzeszczy i trznadli oraz zaobserwowania 3 sztuk dymówek koło Domku Myśliwskiego.Widzieli również stadko jeleni i saren. W trakcie jazdy spotkali grupę osób ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim, z którą dotarli na metę w szkole w Chynowej. Na mecie otrzymali okolicznościowe plakietki rajdowe, spożyli posiłek przygotowany przez gospodarzy, spotkali się ze znajomymi z innych szkól i placówek. Następnie wzięli udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów rajdu na czele z Zarządem Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim. Uczeń Szymon Piotrowiak z Zespołu Szkół – Gimnazjum w Wysocku zwyciężył w konkursie wiedzy o gminie Przygodzice i powiecie ostrowskim. W kategorii szkół ponadpodstawowych – odebrał nagrodę z rąk Wójta Gminy Przygodzice Pana Krzysztofa Rasiaka. Uczniowie: Maciej Kamzol, Damian Tomaszewski, Bartosz Górski, Przemysław Rak, Mieszko Górski i Adam Fluder reprezentujący Wysocko Małe zajęli drugie miejsce w konkursie sprawnościowym w przeciąganiu liny. Po południu rajd dobiegł końca, a grupa z Wysocka Małego w towarzystwie kilku innych grup jadących w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego wróciła do Wysocka Małego.