W dniach 19 i 20 czerwca w Zespole Szkół w Chynowej już po raz piąty odbył się Przegląd Twórczości Dziecięcej „Chynowa 2012", podczas którego uczniowie szkół z terenu gminy Przygodzice prezentowali swoje umiejętności wokalne, plastyczne i aktorskie.

W konkursie wokalnym naszą szkołę reprezentowali : Bartosz Pawłowski z kl. I ( w kat. kl. I – III ) i Mata Płomińska z kl. IV ( w kat. kl. IV – VI ). Uczestnicy konkursu wykonywali utwór w wybranym przez siebie języku europejskim. Bartek zaśpiewał piosenkę „ Zawsze niech będzie słońce” w języku rosyjskim a Marta znany utwór pt. „Volare” w języku włoskim. Występy zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, zyskały również wysoką ocenę w oczach jury, albowiem obydwoje zostali wyróżnieni i nagrodzeni statuetkami.

W konkursie plastycznym wzięły udział trzy uczennice naszej szkoły : Marta Piotrowiak  z kl. IV (w kat. kl. IV – VI ) oraz Kornelia Kaczor i Beata Rudnicka z kl. III gimnazjum ( w kat. gimnazjum). Konkurs, w którym należało w formie plastycznej zinterpretować myśl przewodnią Papieża Jana Pawła II „ Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba pójść w głąb…” okazał się bardzo szczęśliwy dla naszych gimnazjalistek. Dziewczyny sięgnęły po najwyższe laury w swej kategorii - Kornelia Kaczor otrzymała wyróżnienie a Beata Rudnicka została nagrodzona statuetką laureata konkursu. Uczestników do konkursów przygotowały p. B. Górska i p. D. Kittler.

W dn. 20. 06.2012 r. miały miejsce zmagania szkolnych zespołów teatralnych, które w tym roku prezentowały się w konwencji kabaretowej. Z naszej szkoły wzięli udział podopieczni p. E. Cieluch z kl. IV ( M. Piotrowiak, M. Górski i M. Piskorski), którzy w swojej kat. kl. IV – VI zdobyli statuetkę laureata oraz uczniowie kl. II gimnazjum, którzy pod kierunkiem p. H. Duczmala przygotowali scenkę z kabaretu Ani Mru Mru. Zespół w składzie: W. Kardas, K. Cieluch, M. Kurek oraz Sz. Walotka zdobyli w swojej kategorii wyróżnienie.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy !