Dnia 6 czerwca 2014r. na uczniów  klas I – III i przedszkolaków czekała miła niespodzianka. Z rąk wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego   Krzysztofa  Grabowskiego,  dyrektora  Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego  w Kaliszu  Stanisława Piotrowskiego w obecności  wójta Krzysztofa  Rasiaka wręczono najmłodszym  zestaw „Autochodzik”. Ta fantastyczna pomoc  mieści się w przenośnej torbie i składa z wielu elementów. Znajdziemy w niej m.in. namiot - stację benzynową, znaki drogowe, sygnalizatory świetlne, zebrę, pasy drogi, pachołki, samochody, które maluchy ubierają na siebie. Najmłodsi uczą się, jak przechodzić przez jezdnię, poruszać się po drodze o zmroku, zapinać pasy w samochodzie, poznają odgłosy ulicy.  Z całą pewnością najmłodszym będzie łatwiej poznawać zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

„Autochodzik” wzbudził zachwyt przedszkolaków i uczniów klas początkowych. Zarówno najmłodsi jak i pedagodzy nie mają wątpliwości, że to dobry sposób przekazywania ważnej wiedzy.