Wielkim sukcesem zakończył się udział dwóch dziewczynek z gr. „0” – Agaty Ligockiej i Oliwii Jendrasik w XIX Konkursie Piosenki Przedszkolnej „Czerwonak 2014”.
Eliminacje powiatowe odbyły się 27.05.2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysocku Wielkim. Jury spośród 13. uczestników wybrało pięcioro laureatów, którzy przeszli do kolejnego – rejonowego etapu w Kaliszu. Wśród laureatów znalazły się obydwie nasze wokalistki. Dziewczynki brawurowo zaśpiewały piosenki dziecięce: Oliwia – „A ja mam psa” a Agata –„Jagódki”, którymi ujęły jurorów.
We wtorek 03.06.2014r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu odbyły się eliminacje rejonowe konkursu. Tym razem przybyło aż 18. laureatów z czterech powiatów: kaliskiego, ostrowskiego, pleszewskiego i ostrzeszowskiego. Poziom wykonawczy, jak można się było tego spodziewać, był bardzo wysoki i wyrównany. Komisja konkursowa miała niełatwy wybór, aby spośród wokalistów wyłonić tych najlepszych, którzy w niedzielę 15.06.2014r. na Starym Rynku w Poznaniu wystąpią podczas gali finałowej. Po długich obradach jury nominowało sześcioro laureatów, wśród których znalazła się nasza Agatka Ligocka.
Gratulujemy bardzo i trzymamy kciuki za udany występ w finale wojewódzkim w Poznaniu!