Dnia 13 maja odbyła się wycieczka dla przedszkolaków do Nenufar Club w Kościanie. Uczestnikami wycieczki byli również rodzice i kilkoro uczniów z klasy I i III Szkoły Podstawowej. Program edukacyjno – rekreacyjny obfitował w wiele atrakcji. Dzieci z pomocą animatorów: Piratów, Chinek, Indian odkrywały kolejne wskazówki w drodze do skarbu. Poszukiwania rozpoczęły się od rejsu tratwą z Piratami, co było dla wszystkich niezwykłą przygodą, a jednocześnie okazją do obserwacji przyrodniczych: nenufary, grążel żółty, pałki wodne, żaby, a te ostatnie dały wprost popisowy „żabi koncert”. Po dotarciu na „suchy ląd” dzieci miały okazję do poznania ważnych zabytków architektonicznych świata- w Parku Miniatur, np. kamienne posągi (z Wyspy Wielkanocnej), Łuk Triumfalny i Wieża Eiffla (Paryż), Statua Wolności czy greckie posągi. Najmłodsi poznali także tajemniczy Świat Bajek. W bajkowej alejce można zobaczyć: domki Baby Jagi, Trzech Świnek, Śpiącej Królewny, Krecika, Gepetta i Pinokia i wiele innych bajkowych postaci. W sumie 20 domków. Z pomocą Indian dzieci odnalazły skarb- skrzynię pełną łakoci.  Każdy uczestnik wycieczki otrzymał także z dyplom "POSZUKIWACZA SKARBU". Pomimo deszczowych prognoz pogody  na wycieczce słoneczko dopisało. Wspólny taniec, poznanie nowych układów choreograficznych podczas  „MINI DISCO SHOW"  i wesołe harce na placu zabaw zakończyły ten pełen wrażeń dzień. Wyjazd ten zaliczamy do udanych, a przeżytą przygodę z Piratami będziemy długo i miło wspominać. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.