Udział w gminnym konkursie języka angielskiego i niemieckiego w Przygodzicach to już tradycja dla uczniów naszej szkoły. W tegorocznym, VIII Gminnym Konkursie Językowym sukces odniósł Szymon Piotrowiak, uczeń klasy III gimnazjum. Szymon zajął drugie miejsce w kategorii JĘZYK ANGIELSKI. Naszą szkołę reprezentowali również Agata Lorenz, Patrycja Płomińska i Julia Tokarz.

Celem konkursu była popularyzacja języków obcych wśród młodzieży gimnazjalnej. Do konkursu zgłosili się nie tylko gimnazjaliści z naszej gminy ale także uczniowie z Sieroszewic, Ostrzeszowa, Kalisza, Pleszewa oraz Bralina. Konkurs składał się z dwóch etapów – części pisemnej i ustnej. Część pisemna obejmowała następujące sprawności językowe: czytanie ze zrozumieniem, zadania gramatyczno – leksykalne, elementy realioznawstwa (wiedza o krajach niemiecko – i angielskojęzycznych) oraz umiejętność pisania pocztówki.

Wyniki końcowe VIII Gminnego Konkursu Językowego:

1. miejsce –  MATEUSZ SZYMCZAK– GIMNAZJUM W BRALINIE
  2. miejsce –  SZYMON PIOTROWIAK – GIMNAZJUM W WYSOCKU MAŁYM
  3. miejsce –  NATALIA LIS – GIMNAZJUM W PLESZEWIE

Język niemiecki

1. miejsce –ADRIAN SZWARC – GIMNAZJUM W OSTRZESZOWIE
  2. miejsce –KLAUDIA GRYGLEWSKA – GIMNAZJUM W SIEROSZEWICACH
  3. miejsce – LAURA RZEŃCA – GIMNAZJUM W KALISZU

Wręczenia nagród dokonał Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach, pan Tomasz Guliński oraz organizatorzy konkursu:  Marcin Zieliński – nauczyciel języka niemieckiego i Łukasz Jezierski – nauczyciel języka angielskiego.