Projekt Comenius - wizyta w Hiszpanii

 

 Pierwsze spotkanie wszystkich partnerów projektu zostało zorganizowane w Palma de Mallorca przez nauczycieli z Hiszpanii. Szkoła IES JOAN MARIA THOMAS jest koordynatorem całego projektu „Smarthome-be online for our common European home” i to ona była odpowiedzialna za przygotowanie pierwszego spotkania organizacyjnego dla nauczycieli- koordynatorów z krajów partnerskich.Celem spotkania było przede wszystkich ustalenie szczegółów współpracy między szkołami partnerskimi w ciągu dwóch lat współpracy, określenie zasad i czasu  realizowania mobilności, sprawozdanie z dotychczasowych działań w każdej ze szkół oraz  relacja z zadań wspólnych, określonych we wniosku złożonym do Narodowej Agencji. W terminie 11-15 listopada odbyło się wiele spotkań, które dały wszystkim zebranym nauczycielom możliwość podzielenia się pomysłami na temat projektu, wymiany doświadczeń a także przedstawienia swojej szkoły, kraju i regionu z którego pochodzą. Koordynatorzy hiszpańscy pokazali również urokliwe zakątki w Palma de Mallorca i opowiedzieli o najciekawszych zabytkach miasta. 

   Zobacz zdjęcia

W spotkaniu uczestniczyli:

 Hiszpania: Mercedes Domingues Regueira, Merce Pages Mas, Jose Maria Martinez Simon

 Niemcy: Elizabeth Roth, Walter Pirzer

 Włochy: Andrea Weiss, Valentina Faconti

 Polska:  Iwona Grobelna, Justyna Perz

 Finlandia: Matti Hirvonen

 Turcja: Nilgun Arikan, Nazan Koaeli Yasar

 W wyniku wspólnych ustaleń, kolejne spotkanie wszystkich partnerów projektu odbędzie się w naszej szkole od 17 do 21 lutego 2014 roku. Wezmą w nim udział zarówno nauczyciele jak i uczniowie ze wszystkich szkół partnerskich.

 
Jesteś tutaj: Strona główna Projekty Projekt Comenius - wizyta w Hiszpanii