Obserwacja nieba z projektem Comenius

 

Temat projektu COMENIUS, którego realizację rozpoczęliśmy w tym roku szkolnym pozwala na wspólne poznawanie nowinek technologicznych, przybliża działanie aplikacji w telefonach i poznawanie nowych, ciekawych programów komputerowych.
W dniu 9 października o godz. 18:15, w ramach projektu COMENIUS odbyły się w naszej szkole zajęcia astronomiczne pod hasłem „Obserwacja nieba”.

   Zobacz zdjęcia

Uczestniczyli w nich uczniowie naszego gimnazjum oraz  grupa szóstoklasistów ze szkoły podstawowej. Podczas zajęć młodzież poznawała metody obserwacji nieba z pomocą technologii informacyjnych oraz urządzeń elektronicznych i mechanicznych. Pan Piotr Leśny, opiekun naszego szkolnego koła astronomicznego, zaprezentował program komputerowy „Stellarium” służący do obserwacji nieboskłonu oraz obiektów kosmicznych takich jak gwiazdy i planety w zależności od ich położenia w danych porach roku. Następnie zaproszony gość, astronom amator i pasjonat obserwacji astronomicznych, Adrian Kurzawski zaprezentował aplikację „Star Chart” służącą do dokonywania podobnych obserwacji za pomocą smartfonów. Obaj panowie przedstawili również uczniom zasadę działania naszego szkolnego teleskopu. Po zmroku udaliśmy się na zewnątrz, aby za pomocą teleskopu dokonać obserwacji nieba. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody uczniowie chętnie wypatrywali gwiazd na niebie. Wszyscy uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że używanie nowych technologii otwiera nowe możliwości w wielu dziedzinach życia. 

 
Jesteś tutaj: Strona główna Projekty Obserwacja nieba z projektem Comenius