Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem nauczycielki  P. Ewy Cieluch , jak co roku   przygotowali Jasełka Bożonarodzeniowe, które zgodnie z tradycją  wystawiane są  w okresie przedświątecznym. W tym roku miało  to mieć miejsce w piątek, 20 grudnia 2013 r. Niestety złośliwy los sprawił, iż tego  dnia w naszej miejscowości nastąpiła przerwa w  dostawie  energii elektrycznej, co uniemożliwiło korzystanie ze sprzętu nagłaśniającego, a tym samym właściwy odbiór przedstawienia.Zapadła więc decyzja, by tegoroczne Jasełka wystawić w terminie późniejszym, już po powrocie do szkoły.

Tak więc, 03 stycznia 2014 r,   wszyscy uczniowie ,   nauczyciele i  przybyli na uroczystość rodzice mogli podziwiać występ  uczniów kl. VI  i II  SP, którzy zaprezentowali  przedstawienie utrzymane  w klimacie Świąt Bożego Narodzenia.  Na scenie pojawił  się Święty Piotr strzegący bram nieba i grupa kilku  śmiałków chcących się doń dostać. Była wśród nich matka rodziny, nauczycielka, dziecko szkolne, muzyk, biznesmen i sportowiec , a wszyscy oni mieli jeden cel –spotkać się z Bogiem w niebie. Niestety, rozmowa ze św. Piotrem nie przebiegła dla nich pomyślnie. Okazało się, iż swoim życiem nie zasłużyli oni sobie na niebo, ponieważ za mało było w nim MIŁOŚCI.

Odegrane przez uczniów scenki ze Starego Testamentu przypomniały wszystkim wydarzenia  poprzedzające narodzenie Jesusa- Zwiastowanie, Nawiedzenie Św. Elżbiety, rozterki Józefa -     prowadząc do Betlejem, gdzie w stajni  betlejemskiej narodziła   się Boża MIŁOŚĆ   w  Osobie Jezusa Chrystusa.  To Jej – MIŁOŚCI NAJWIĘKSZEJ -, mimo  przeszkód ze strony Heroda, przyszli pokłonić się pasterze, Jej   oddali hołd Mędrcy ze Wschodu, Ją też odnaleźli oczekujący na zbawienie ludzie, którzy przyszli oddać hołd Bożej Dziecinie.

Przedstawieniu towarzyszył piękny śpiew   w wykonaniu    młodych aktorek – uczennic klasy szóstej  Marty Płomińskiej , Agnieszki Urbaniak, Julii Grygiel i Agaty Wnuk.

Występ bardzo się wszystkim podobał, o czym świadczą  gromkie brawa, którymi artyści zostali obdarowani    przez sowich kolegów

Jasełka zostały wystawione ponownie  na spotkaniu z okazji Dnia Seniora w sali OSP w Wysocku Małym w dniu 26 stycznia 2014 r.   Oprócz przedstawienia  seniorzy podziwiali również występ szkolnego Spedpolu wokalnego Violinki  prowadzonego przez P. Bogusławę Górską, który zaprezentował się w specjalnie na ten dzień przygotowanej wiązance piosenek.

Występy dzieci  zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez publiczność, a słowa podziękowania i gratulacje z okazji udanej prezentacji  artyści otrzymali od wójta gminy Przygodzice Pana Krzysztofa Rasiaka, Pani Dyrektor Szkoły Ireny Dymarczyk   i organizatorów  spotkania – radnych naszej miejscowości P. Marii Balcerek i Janiny Wojtasiak , przedstawicieli lokalnych organizacji  KGW  i OSP oraz zastępcy sołtysa Romana Strączkowskiego .