4 stycznia 2014r.  w hali Arena w Kaliszu odbył się mecz dwóch czołowych zespołów siatkarskich. SKRA Bełchatów zmierzyła się z Kędzierzynem Koźle. Nasi uczniowie też tam byli. Poprzez zakup biletów nasza szkoła wsparła akcję pomocy pogorzelcom. Dzięki temu mogliśmy obejrzeć również jak grają najlepsze drużyny siatkarzy w Polsce. Pomiędzy setami odbywały się licytacje i pokazy tańca dziewczyn z Jankowa Przygodzkiego . Jako pierwsze na boisku pojawiły się dziewczyny ze szkoły w Jankowie Przygodzkim, by zaprezentować swoje umiejętności w meczu pokazowym. Około godziny 18.00 rozpoczął się mecz siatkarzy, od pierwszych minut było widać duże umiejętności, niekonwencjonalne zagrania, doskonałe rozegrania piłki i mocne uderzenia. Przez prawie dwie godziny kibice mieli okazję obejrzeć siatkówkę na najwyższym poziomie. Należy także wspomnieć o wspaniałej atmosferze na trybunach, kibice nie odstawali od zawodników i także na wysokim poziomie dopingowali siatkarzy. Mecz rozstrzygnięty został w czterech setach, a wynik brzmiał 3:1 dla SKRY Bełchatów. Nasi uczniowie wychodzili zadowoleni z poziomu meczu oraz ze zdobytych autografów i zdjęć.