Wyjazdy na wycieczkę często nam się kojarzą z dalekimi wyprawami. Tym razem celem naszej podróży, uczniów klasy VI, był Ostrów Wielkopolski. 13 grudnia autobusem MZK wyjechaliśmy do najbliższego nam miasta. Harmonogram zwiedzania był dokładnie zaplanowany i przemyślany.  Wycieczka miała łączyć przyjemne z pożytecznym.

Najpierw udaliśmy się do kina ,,Komeda”, by obejrzeć przepiękną baśń animowaną ,,Kraina lodu”. Film trwał 2 godziny i wywarł na nas ogromne wrażenie.  Utrwaliliśmy wiadomości dotyczące baśni i filmu animowanego i bardzo miło spędziliśmy dwie godziny.

Na 11.30 mieliśmy zaplanowaną wizytę  w redakcji ,,Gazety Ostrowskiej”. Spotkanie z redaktorem naczelnym było bardzo ciekawe i  pouczające. Zapoznaliśmy się z historią miejscowej gazety, rodzajami publikacji oraz trybem pracy dziennikarzy. Na zakończenie  otrzymaliśmy kilka numerów gazety i zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z redaktorem .

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie synagogi i warsztaty edukacyjne dotyczące gwary wielkopolskiej. Po raz pierwszy byliśmy w dawnej żydowskiej bożnicy. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy znajdujące się tam ekspozycje i wysłuchaliśmy historii tej budowli. Szczególnie zainteresował nas pokój rabina i znajdujące się w nim eksponaty.

W czasie godzinnych warsztatów edukacyjnych mieliśmy możliwość utrwalenia wiadomości dotyczących gwary wielkopolskiej. Mimo że jesteśmy Wielkopolanami , nie wszyscy z nas bez problemu potrafili zrozumieć , co znaczy wyrażenie: ,,W  antrejce na ryczce stoją pyrki w tytce.”

Na koniec był czas na  wspólne lody, które zajadaliśmy , mimo grudniowej pory , z wielkim smakiem. Do Ostrowa często udajemy się  na zakupy, jednak ten wyjazd  pozwolił nam spojrzeć na nasze miasto z innej perspektywy. Stwierdziliśmy, że wycieczkę  należy powtórzyć i zwiedzić inne miejsca godne zobaczenia,

Uczniowie klasy szóstej