Tradycją w naszej szkole stało się obchodzenie Dnia Edukacji Narodowej i ślubowania klasy I gimnazjum w tym samym dniu. Dlatego 14 października na uroczystym apelu spotkali się zaproszeni goście: radne z Wysocka Małego Janina Wojtasiak i Maria Balcerek, Rada Rodziców, Dyrektor Szkoły wraz z nauczycielami, pracownicy szkoły i wszyscy uczniowie Zespołu Szkół.

W części oficjalnej nowi gimnazjaliści złożyli ślubowanie, a Samorząd Uczniowski złożył na ręce dyrektor szkoły Ireny Dymarczyk kwiaty, życząc wszystkim pracownikom szkoły owocnej i pełnej pasji pracy. Także przewodnicząca RR, pani Sylwia Ilska przyłączyła się do życzeń, wręczając społeczności szkolnej upominek.

W części artystycznej nauczyciele zostali "przywołani do tablicy" i uczestniczyli w Turnieju Wiedzy o Uczniach i Szkole. Drużyny czewonych, zółtych i zielonych dzielnie walczyły o zwycięstwo. Jednak rywalizacja zakończyła się remisem! W przerwach turnieju zaprezentował się zespół wokalny Violinki oraz zespół taneczny złożony z uczennic klasy V i VI. I tak w miłej atmosferze bawili się wspólnie wszyscy uczestnicy spotkania.