„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Tegoroczna edycja poświęcona jest twórczości Aleksandra Fredry. To właśnie wiersze tego późnoromantycznego poety i dramatopisarza uczennice z klasy V szkoły podstawowej zaprezentowały swoim młodszym koleżankom i kolegom z oddziału przedszkolnego. Wśród czytanych tytułów pióra hrabiego Fredry znalazły się klasyki polskiej bajki: ,,Paweł i Gaweł”, ,,Małpa w kąpieli”, ,,Bajeczka o osiołku”, ,,Koguty”. Organizatorzy słuchaczom rozdali także słodkie pamiątki. Akcję wraz z szkolnymi polonistami przygotowała Publiczno-Szkolna Biblioteka w Wysocku Małym. Lektorkami tegorocznego czytania zostały: Julia Błaszyk, Julia Kowalczyk, Dominika Stodolna, Ola Kraska, Sandra Strzelczak, Marysia Banasiak oraz Julita Sierakowska.