W poniedziałek 16.09.2013 r. na obiektach przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wysocku Wielkim odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna pn. „Bieg olimpijski Przedszkolaków.” Wzięło w niej udział ok. 300 przedszkolaków z powiatu ostrowskiego. Wśród nich znaleźli się również przedszkolacy z oddziału przedszkolnego „0” z naszej szoły.

Imprezie ,zorganizowanej z inicjatywy Terenowego Klubu Olimpijczyka im. M. Matysiaka w Wysocku Wielkim, przyświecał słuszny cel – od najmłodszych lat zaszczepiać wśród dzieci miłość do sportu, a szczególnie do biegania. Idea ta doskonale wpisała się w hasło „Szkoła w ruchu” ogłoszone przez Minister Edukacji Narodowej, która w obecnym roku szkolnym chce zwrócić szczególną uwagę na rolę sportu, i ruchu w ogóle, dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży.

W biegu olimpijskim wzięły udział wszystkie przybyłe dzieci, podzielone na trzy grupy startowe. W grupie drugiej, liczącej ok. 100 biegaczy, najszybsza okazała się nasza biegaczka Oliwia Jendrasik. Rośnie nam nowy talent sportowy! Gratulujemy!

Jednakże nie zwycięstwo, lecz sam udział w rywalizacji był tu najważniejszy. Każdy mały biegacz był zwycięzcą, bo udało mu się pokonać własne słabości.  Wola walki i sportowy duch to bezcenne umiejętności ,które kształtowane już od przedszkola ,mogą wydać w przyszłości wspaniałe owoce na arenach olimpijskich.

Oprócz biegu, który był głównym punktem programu, dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach i konkursach prowadzonych przez dwa wesołe clowny Hyzia i Zyzia. Przez cały czas trwania plenerowej imprezy, przedszkolacy mogli  korzystać bezpłatnie z trampoliny i dmuchanych zamków. Dla każdego z uczestników, organizatorzy przygotowali również słodki upominek.

Był to dla przedszkolaków niezapomniany dzień, pełen nie tylko sportowych wrażeń.
Opiekę sprawowały p. B. Górska i p.M. Zybała.