25 maja o godz. 9.00 klasa czwarta wyruszyła na poszukiwanie przygód i dobrej zabawy do Milicza do obiektu KOM. Na miejscu na uczniów czekała już animatorka, która opowiedziała dzieje miasta, a w szczególnie milickiego pałacu oraz fabryki bombek. Następnie uczniowie podzieleni na grupy – rody królewskie rozwiązywali skomplikowane zadania i zagadki m. in. szukali swoich zadań w księdze szyfrów, odczytywali zaszyfrowane wiadomości, odnajdywali drogę dokonując pomiarów geograficznych, dokonywali skomplikowanych obliczeń, wyszukiwali miejsca na interaktywnej mapie. Wszystkie rody zaliczyły swoje zadania celująco! Po krótkim odpoczynku i naładowaniu akumulatorów drugim śniadaniem grupa udała się na spacer do parku, gdzie grupy wykonywały kolejne zadania – znalezienie strażnika Milicza, pisanie wiersza, rozwiązywanie krzyżówki, liczenie ran postrzałowych koni. Z zagadkami i zadaniami plenerowymi również wszystkie rody poradziły sobie doskonale. Spacerkiem wrócono do obiektu KOM, gdzie na grupę czekał już pyszny obiad, po którym uczniowie zakupili pamiątki i grali w dostępne na miejscu gry.Kolejnym punktem był spacer ścieżkami na terenie Stawów Milickich, gdzie grupa upajała się pięknem środowiska naturalnego szczególny zainteresowaniem cieszyły się żaby. W drodze powrotnej był jeszcze przystanek się jeszcze w odolanowskim parku, gdzie resztki energii spożytkowano na krótkim spacerze, placu zabaw i siłowni. Około godziny 18 uczniowie zmęczeni, pełni wrażeń szczęśliwie wrócili do Wysocka. Opiekę sprawowały panie I. Grobelna i J. Perz.