W tym roku szkolnym odbyła się w naszej szkole czwarta edycja zimowych, pieszych wędrówek po okolicy dla klas IV, V oraz VI szkoły podstawowej pod hasłem "Piesza wędrówka doda ci zdrówka". Dzięki nim mogliśmy zadbać o naszą kondycję i zdrowie w czasie zimy i oderwać się od spędzania weekendów przed komputerem. Podobnie jak w ubiegłych latach podczas wędrówek największy nacisk kładliśmy na ubiór i obuwie stosowne do pogody, odpowiedni prowiant oraz nabycie umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach. Ponadto wędrówki miały na celu propagowanie zdrowego trybu życia poprzez długie spacery, utrzymywanie kondycji i formy zimą, integrację uczniów, spędzenie czasu na świeżym powietrzu, zwiedzenie najbliższej okolicy, oraz obserwacje przyrodnicze, a także wyznaczanie kierunków geograficznych. Opiekunowie rajdów Paweł Wróblewski, Marek Pawlicki, Łukasz Pawlak oraz Piotr Szkudlarek poprowadzili trzy wędrówki.

I piesza wędrówka odbyła się 13 grudnia 2014 r. spod naszej szkoły do City Baru przy ulicy Dalbora w Ostrowie. Wzięło w niej udział 21 uczniów. Kolejna wędrówka podczas której czternaścioro uczniów wraz z opiekunami zawędrowało na „Górecznik” w Przygodzicach odbyła się 17 stycznia 2015 r. Ostatnia wędrówka, która odbyła się 7 marca 2015 r., prowadziła do restauracji francuskiej „Meridien” w Ostrowie przy ul. Witosa. Wybrało się na nią siedemnaścioro uczniów. Podczas tej wędrówki, w drodze powrotnej do Wysocka Małego, odwiedziliśmy schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim gdzie w ramach współpracy ze szkolnym wolontariatem ofiarowaliśmy dary w postaci karmy dla zwierząt.

Jak zawsze, podczas każdej wędrówki w miejscu docelowym można było się ogrzać oraz posilić. Łącznie w tegorocznych wędrówkach udział wzięło 34 uczniów szkoły podstawowej z czego 5 uczniów uczestniczyło we wszystkich trzech wędrówkach. Łączna trasa wszystkich wędrówek to około 30 kilometrów. Wszystkim uczestników wędrówek życzymy zdrowia i świetnej kondycji i czekamy na nadejście wiosny.