Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły? Co zrobić , gdy ktoś nieznajomy chce nas podwieźć na lekcje? Który numer wybrać i jakie informacje przekazać, gdy ktoś potrzebuje pomocy? Jak bezpiecznie poruszać się po drogach? Jaką szkołę trzeba ukończyć i jakimi umiejętnościami się wykazać, by zostać policjantem?
   Na te i inne pytania odpowiedzi udzielał sierżant Leszek Pawłowski z Posterunku Policji w Przygodzicach w czasie spotkania z dziećmi , które odbyło się w naszej szkole 30 stycznia. Najpierw pan policjant spotkał się z najmłodszymi z oddziałów przedszkolnych, następnie z klasami szkoły podstawowej.
   Najmłodszych najbardziej interesowały policyjne ,, gadżety” czyli kajdanki, broń, ,,policyjny lizak”, natomiast starsi pytali o odpowiedzialność prawną, konsekwencje związane z niewłaściwymi zachowaniami.

To już kolejne spotkanie, jakie w naszej szkole odbywają się w ramach programu ,,Bezpieczna Szkoła”.