Tradycyjnie ,jak każdego roku, dzieci i młodzież Zespołu Szkół w Wysocku Małym włączyły się w obchody Dnia Seniora organizowane przez Radę Sołecką, KGW ,OSP i radne wsi Wysocko Małe.
W dniu 25 stycznia 2015 r. licznie zgromadzonej publiczności „trzeciego wieku”, młodzi wykonawcy zaprezentowali jasełka, które przygotowali na podstawie tekstu Wandy Chotomskiej. Tym razem scenerię historii narodzenia Zbawiciela stanowiły krajobrazy Betlejem z palmami i charakterystyczną zabudową. Nie zabrakło oczywiście głównych postaci Maryi i Józefa, którzy szukają godnego miejsca dla narodzin Bożego Syna. Towarzyszą im pasterze, aniołowie oraz trzej królowie. Dramatyzmu przedstawieniu dodaje scena w pałacu króla Heroda i jego żony. Pojawiają się w niej diabły i wierni słudzy króla. Za sprawą dowcipu słownego, towarzyszącego poważnym treściom biblijnym oraz świetnej gry małych aktorów jasełka bardzo się podobały a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Przedstawienie wzbogacił szkolny zespół wokalny „Violinki”, który w przerwach pomiędzy poszczególnymi scenami zaśpiewał dziesięć kolęd i pastorałek ,treścią dopasowanych do aktualnie toczącej się akcji . Zespół wsparły cztery dziewczyny z klasy I gimnazjum ( Marta Płomińska, Agnieszka Urbaniak,Agata Wnuk i Karolina Nabzdyk) , które przez sześć lat śpiewania w „Violinkach” przyczyniły się do wielu sukcesów zespołu.

Zaproszonych gości powitał sołtys wsi p. Roman Strączkowski wraz z p. Janiną Wojtasiak – przewodniczącą Rady Gminy Przygodzice a jednocześnie radną wsi Wysocko Małe. Wśród gości znaleźli się m.in. : p. Piotr Walkowski poseł na Sejm RP oraz p. Krzysztof Rasiak wójt gminy Przygodzice oraz wikariusz parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Wysocku Wielkim ks. Dariusz Brylak, którzy złożyli wszystkim seniorom najserdeczniejsze życzenia na rozpoczęty niedawno rok 2015. Na uczestników spotkania czekał smaczny poczęstunek przygotowany przez organizatorów oraz zespół przygrywający do wspólnej zabawy.

Rzesza występujących uczniów - ponad trzydziestu! - została nagrodzona wielkimi brawami oraz obdarowana przez organizatorów słodyczami w postaci cukierków. Po raz kolejny okazało się, że nasza młodzież ma ogromne serce dla osób starszych. Poświęcając świąteczne wolne popołudnie, uczniowie udowodnili, że są gotowi wspierać wszystkich potrzebujących, samotnych i chorych. Pokazali ,że słowa papieża Jana Pawła II „człowiek jest wart tyle, ile daje innym” nie są słowami bez pokrycia.

Niedzielne spotkanie przygotowały nauczycielki Zespołu Szkół : p. Ewa Cieluch – słowo i p. Bogusława Górska – śpiew, które czuwały nad całością programu artystycznego.