Niezwykłą uroczystość przeżyli w środę, 17 grudnia 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół   w Wysocku Małym. Tego dnia wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe, na które zaprosili wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i krewnych oraz przedstawicieli władz lokalnych i gminnych . W spotkaniu uczestniczyła dyrektor szkoły Irena Dymarczyk, przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice Janina Wojtasiak, radna Maria Balcerek oraz sołtysi wsi Wysocko Małe i Smardów.
     Scenariusz przedstawienia  Betlejemskie Jasełka , który powstał według pomysłu Wandy Chotomskiej przeniósł odbiorców do odległego o tysiące kilometrów Betlejem – miasta narodzin Jezusa Chrystusa. Widzowie mogli śledzić losy Świętej Rodziny poszukującej schronienia w ciemną, grudniową noc; byli świadkami chwili, w której Aniołowie zwiastowali pasterzom radosną nowinę o Bożym Narodzeniu; przeżyli chwile grozy na dworze u Heroda i w końcu, towarzyszyli wszystkim kolędnikom zebranym wokół żłóbka.
      Prezentacji małych artystów towarzyszył występ szkolnego zespołu wokalnego Violinki, który zaśpiewał kilka kolęd ze swojego repertuaru m.in. Wśród nocnej ciszy, Przybieżeli do Betlejem, Święta noc…
   Na uwagę zasługiwała ciekawa scenografia będąca odzwierciedleniem klimatu Betlejem z charakterystycznymi dla tego krajobrazu palmami, które tak bardzo różnią się od naszych bożonarodzeniowych świerków.
   Występy małych artystów zostały przygotowane przez nauczycielki Ewę Cieluch, Bogusławę Górską i Iwonę Grobelną.