Już po raz piąty ,tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia ,odbył się w Zespole Szkół w Wysocku Małym , Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych dla Przedszkolaków.
          W jubileuszowym konkursie wzięło udział aż 18. młodych wokalistów z terenu gminy Przygodzice, którzy w pięknej scenografii zaprezentowali swoje umiejętności solistyczne w różnorodnych utworach o tematyce świątecznej. Obok tradycyjnych kolęd można było usłyszeć piosenki o choince      i o św. Mikołaju. Poziom wykonawczy był bardzo wysoki i wyrównany, dlatego też jury w składzie : Elżbieta Paprocka – nauczyciel muzyki, Robert Kaczmarek – dyrektor GOK w Przygodzicach i ks. Dariusz Brylak – wikariusz miało nie lada kłopot z wyłonieniem najlepszych młodych śpiewaków. Jurorzy w ocenie brali pod uwagę intonację. muzykalność, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Dyrektor Zespołu Szkół w Wysocku Małym p. Ireny Dymarczyk oraz Przewodniczącej Rady Rodziców p. Sylwii Ilskiej dyplomy i upominki świąteczne, ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół.                                                                                          Laureatami konkursu natomiast zostali i nagrody otrzymali :

I miejsce Paulina Burchardt  z Publicznego Przedszkola „Calineczka” w Czarnymlesie ,
II miejsce Batrosz Szymanowski z Publicznego Przedszkola w Dębnicy,
III miejsce Amelia Bieganek z oddziału przedszkolnego  w Chynowej.
Przyznano również cztery równorzędne wyróżnienia, które otrzymali :
Bartosz Wilczyński z Czarnegolasu,
Julia Pawłowska z Wysocka Małego ,
Blanka Zadrożna z Przygodzic
oraz Anna Bejster z Jankowa Przygodzkiego.

W imieniu wójta gminy Przygodzice gratulacje złożyły i upominki wręczyły: Przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice p. Janina Wojtasiak oraz radna wsi Wysocko Małe i Smardów Maria Balcerek.

Dopełnieniem konkursu była wspólna pamiątkowa fotografia wszystkich młodych wokalistów ze swoimi wychowawcami, którzy przygotowali ich do prezentacji.

Konkurs swoim występem uświetnił szkolny zespół wokalny „Violinki”, który wprowadził licznie zgromadzoną publiczność w iście świąteczny nastrój.