Wraz z rozpoczęciem miesiąca grudnia w naszej szkole rozpoczęliśmy projekt pod hasłem: „Starsi czytają młodszym” zainicjowany przez Samorząd Szkolny. Gimnazjalistki chętnie czytały książki dzieciom z oddziałów przedszkolnych oraz z klas I-III. Książeczki dobrane były do wieku dzieci, czyli były często wzbogacone kolorowymi ilustracjami. Dzieci chętnie słuchały starszych koleżanek i odpowiadały na pytania dotyczące treści utworu. Celem akcji było nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie uczniów gimnazjum z dziećmi młodszymi i przedszkolakami. Takie działania powinny przypomnieć także o potrzebie kontrolowania ilości i jakości programów telewizyjnych oraz gier komputerowych, które w życiu przeciętnego współczesnego dziecka zajmują więcej czasu niż czytanie i oglądanie książek. Popieramy działania, które mają walor edukacyjny , jak i wzbudzające tyle pozytywnych wrażeń.