Uczniowie Gimnazjum z Wysocka Małego wiedzą, jak oszczędzać wodę i racjonalnie ją wykorzystywać. Wszystko to za sprawą scenariusza zajęć napisanego przez wychowawcę Piotra Szkudlarka, który w konkursie ,,Kropelka do Kropelki” został wyróżniony pierwszym miejscem w kategorii zajęcia z wychowawcą.  Na podstawie scenariusza zajęć w klasach gimnazjalnych  wychowawcy przeprowadzili lekcje, podczas których uczniowie dowiedzieli się, ile wody i ścieków zużywa się w ich gospodarstwach domowych, przeliczali koszty związane z gospodarką wodną w  domach oraz szukali sposobów na jej oszczędzanie. Zwycięski scenariusz „Burza w szklance wody. Jak racjonalnie gospodarować zasobami wodnymi w gospodarstwie domowym, nie robiąc praktycznie nic?” dodatkowo wraz z innymi wyróżnionymi pracami został wydany w formie publikacji i rozesłany do szkół.

Konkurs realizowano przez Wydawnictwo M&M Consulting, przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, w ramach realizacji kampanii informacyjno-edukacyjną pod tytułem: „MiniLO i Aniela zrobią z Ciebie EkoBohatera”. Nagrodą w konkursie był tablet oraz roczna prenumerata kwartalnika edukacji ekologicznej ,,MiniLO&Aniela”.