Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada dla upamiętnienia przez Polskę niepodległości w 1918 r. O wydarzeniu tym pamiętają uczniowie Zespołu Szkół w Wysocku Małym. W naszej szkole uroczystość obchodzono 12 listopada. Uroczysty apel rozpoczęła część oficjalna – wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. W części artystycznej można było wysłuchać pieśni z okresu I wojny światowej zaprezentowane przez szkolny zespół wokalny ,,Violinki” oraz obejrzeć przedstawienie prezentujące burzliwe losy naszej ojczyzny od czasów rozbiorów po dzień odzyskania niepodległości. Była to prawdziwa lekcja naszej historii oraz patriotyzmu.
 Nasi uczniowie uczestniczyli także z pocztem sztandarowym  szkoły w gminnych obchodach 96. rocznicy odzyskania niepodległości w Chynowej.

(Beata Płomińska, Piotr Szkudlarek)