Był to długo oczekiwany dzień. Pierwszoklasiści przystąpili do ślubowania, aby tym samym stać się pełnoprawnymi członkami szkolnej wspólnoty. Odświętnie ubrani, w towarzystwie swoich rodziców oraz wychowawczyń, najmłodsi uczniowie w środę 22 października o godz. 10:00 pojawili się w odpowiednio udekorowanej hali sportowej. Ślubowanie to poważna uroczystość i trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Dlatego też pierwszoklasiści od września rzetelnie uczyli się piosenek, wierszyków i przyswajali wiele potrzebnych informacji po to, by w tym szczególnym dniu godnie się zaprezentować. Sprawdzeniem umiejętności zajęły się Szkolne Skrzaty i Wielki Magik. Pierwszoklasistom udało się nawet przekonać do szkoły Pippi Langstrum, która odwiedziła dzieci w tym dniu. Po pomyślnym zdaniu egzaminu pierwszaki mogły już złożyć uroczyste ślubowanie i być pasowanymi przy pomocy wielkiego ołówka przez dyrektor szkoły Irenę Dymarczyk. Miłą niespodzianką dla dzieci okazały się rogi obfitości i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.