W dniach 16 i 17 maja odbyła się wycieczka szkolna do stolicy, której uczestnikami byli uczniowie klasy V szkoły podstawowej oraz I gimnazjum. Program wycieczki oferował zarówno coś dla pasjonatów historii, jak również sportu oraz przyrody. W poniedziałek po przyjeździe i spotkaniu z panią przewodnik rozpoczęliśmy przygodę w Warszawie od zwiedzania Łazienek i Alei Ujazdowskich. Spojrzenie Marszałka Józefa Piłsudskiego i dźwięki muzyki Chopina były świetnym początkiem naszej wyprawy. Z Łazienek pojechaliśmy na stadion Legii, a następnie na Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście. Przechadzaliśmy się pośród warszawskich kamieniczek pod okiem Syrenki, podziwialiśmy Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta, Pomnik Małego Powstańca czy Grób Nieznanego Żołnierza. Finałem pierwszego dnia wycieczki była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, które okazało się niezwykłym miejscem dla tych wszystkich, którzy choć trochę interesują się historią i wojennymi losami naszych rodaków. Pełni wrażeń dotarliśmy do hotelu, a po obiadokolacji ruszyliśmy jeszcze na wieczorny spacer pod Stadion Narodowy, okazale prezentujący się niedaleko naszego miejsca zakwaterowania. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od pobytu w Centrum Nauki Kopernik, gdzie eksperymentom naukowym i zabawie nie było końca. Następnie udaliśmy się na Powązki Wojskowe, gdzie odwiedziliśmy m.in. Pomnik pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, a także złożyliśmy hołd powstańcom Batalionu „Zośka” i żołnierzom Armii Krajowej. Przygoda z Warszawą zakończyła się w Wilanowie, gdzie przechadzając się pięknymi ogrodami poznaliśmy historię Jana III Sobieskiego.