W dniu 15 czerwca uczniowie gimmnazjum uczestniczyli w podsumowaniu uczniowskich projektów edukacyjnych. Realizacja projektów ma na celu doskonalenie umiejętności pracy w grupie, ułatwia przyswajanie i utrwalanie wiedzy, a co najważniejsze jest przyjazna uczniom.W tym roku szkolnym obowiązkowe projekty realizowali uczniowie klasy II gimnazjum. Młodzież podzielona na 5 zespołów, pod opieką nauczycieli prowadzących, pracowała we współpracy nad zróżnicowanymi zagadnieniami:
1. Czy ortografii można nauczyć się w sklepie? (Uczestnicy: D. Matyśkiewicz, N. Jarmuszczak, B. Płomiński, M, Skowroński, opiekun - P. Szkudlarek);
2. Atrakcje turystyczne Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy. (Uczestnicy: D. Paszek, J. Nowak, P. Nawrot,
M. Piskorski, W. Piskorski, opiekun - M. Pawlicki);

3. Somethin about English - speaking countries. Konferencja o krajach anglojęzycznych. (Uczestnicy: M. Górski, T. Matysiak, M. Paszek, K. Matyśkiewicz, D. Szymczak, opiekun - J. Perz);

4. Organizujemy życie sportowe szkoły. (Uczestnicy: P. Lis, M. Moskot, K. Tomaszewski, J. Olejnik, J. Nowacki, opiekunowie - P. Szkudlarek, Ł. Pawlak);

5. Tradycje kuchni wielkopolskiej. Savoir vivre przy stole. (Uczestnicy: A. Wnuk, M. Płomińska, A. Urbania, K. Helczyk, K. Nabzdyk, K. Rojek, W Osdasa, Z. Waloszczyk, opiekum - U. Leśna).

Tegoroczne projekty okazały się bardzo interesujące zarówno w realizacji jak i odbiorze. Podczas Święta Projektów mieliśmy okazję przekonać się jak wiele umiejętności kluczowych i interdyscyplinarnych nabyli uczniowie. Wysłuchaliśmy relacji z konferencji o wybranych krajach anglojęzycznych oczywiście w języku angielskim, przekonaliśmy się, że bliska nam Dolina Baryczy obfituje w piękne miejsca do zwiedzania i wypoczynku, spróbowaliśmy przepysznych potraw z Wielkopolski, powtórzyliśmy zasady ortografii i kolejny raz przekonaliśmy się, że sport to zdrowie.

Gratulujemy udanych wspólnych działań!