Od wielu lat szkolny wolontariat współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim. Wspólnie tworzymy rabaty żonkilowe, obserwujemy jak żonkile budzą się do życia symbolicznie przypominając o nadziei dla chorych, pomagamy w organizacji koncertów charytatywnych i obchodów niedzieli żonkilowej. W tym roku wolontariusze Hospicjum zaprosili uczniów naszej szkoły do przedstawienia programu artystycznego właśnie podczas Niedzieli Żonkilowej, która odbyła się 23 kwietnia na ostrowskich Piaskach. Świętowanie rozpoczęło się od biegu żonkilowego, w którym brali udział zarówno uczniowie jak i rodzice. Znaczenie żonkili, pracę Hospicjum i jego zadania tradycyjnie przybliżyła przed biegiem Prezes Towarzystwa pani Irena Kasprzak. Po zakończonym biegu, prowadząca, pani Ewa Smolińska, zaprosiła na scenę uczniów szkoły podstawowej z Wysocka Małego. Nasi uczniowie przedstawili program artystyczny „Z tańcem przez świat” i w przepięknych strojach zabrali zaproszonych gości w taneczną podróż po wielu niezwykłych krajach. Autorką scenariusza do tego przedstawienia była pani Bogusława Górska, a w przygotowanie małych tancerzy zaangażowali się wszyscy nauczyciele. Mali artyści zebrali burzę braw. Finałem przedstawienia był występ wokalno-instrumentalny wolontariuszek z gimnazjum, którego przesłaniem była nadzieja. Wolontariusze Hospicjum podsumowali również konkursy literackie i plastyczne o tematyce wolontaryjnej. W konkursie plastycznym wyróżnienie uzyskała uczennica klasy 5 szkoły podstawowej Paulina Jankowska. Imprezę zakończyła tradycyjnie „Biesiada z żonkilem w tle”.