Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, 6 maja 2022 r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym długo wyczekiwany przez uczniów klas I -III Turniej Sprawnościowy o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Przygodzice. Rywalizacja sportowa najmłodszych cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku na turniej, który odbywa się już od 17 lat, przyjechały drużyny wszystkich gminnych szkół: Przygodzic, Jankowa Przygodzkiego, Czarnegolasu, Przygodziczek, Chynowej. Na gości oczekiwała drużyna gospodarzy z Wysocka Małego wraz z koordynatorami turnieju – nauczycielami wychowania fizycznego- p. Lidią Szewczyk i p. Łukaszem Pawlakiem. Uroczystego otwarcia XVII Turnieju dokonała   Przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice pani Janina Wojtasik wraz z Wójtem Gminy Przygodzice panem Krzysztofem Rasiakiem, życząc wszystkim zawodnikom wspaniałej, zdrowej rywalizacji i udanej zabawy. Należy podkreślić, że emocji w trakcie sportowych zmagań nie brakowało. Konkurencje sprawnościowe nie należały do łatwych. Trzeba było wykazać się dużą sprawnością fizyczną, zwinnością, gibkością, koordynacją ruchową, refleksem i celnością. Liczyła się szybkość wykonania przez całą drużynę poszczególnych konkurencji. Wszystkie drużyny walczyły bardzo dzielnie i wspaniale zaprezentowały swoje szkoły. Różnice punktowe między poszczególnymi grupami były minimalne. Po wnikliwym podsumowaniu wszystkich konkurencji wyłoniono zwycięzców.

I miejsce zajęła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Jankowie Przygodzkim, II   miejsce wywalczył zespół z Przygodzic, a III miejsce przypadło sportowcom z Czarnegolasu.

Gratulacje uczestnikom Turnieju złożyła Przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice pani Janina Wojtasiak, wręczając ufundowane przez Radę Gminy nagrody. Zwycięskie drużyny otrzymały wspaniałe puchary, natomiast wszystkie zespoły pamiątkowe dyplomy i piłki. Z całą pewnością turniej był czasem pozytywnej energii, wspaniałej sportowej rywalizacji i dziecięcej radości. Wszystkim zawodnikom i ich opiekunom gorące podziękowania złożyła Dyrektor Szkoły pani Irena Dymarczyk , zapraszając na kolejne sportowe spotkanie za rok.