Ostatniego listopadowego dnia najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedził  Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa, który został tu zaproszony przez Gminną Bibliotekę Publiczną z oddziałem w Wysocku Małym. Teatr zaprezentował przedstawienie zatytułowane „Misio Tulisio”. Przedszkolacy oraz uczniowie klas II – III zostali zabrani do świata Kasi, która podobnie jak mali widzowie posiada swoje ulubione pluszaki. Jej pluszowi przyjaciele pochodzą z różnych państw, dzięki czemu dzieci miały okazję poznać nowe języki oraz kultury. Na scenie oprócz Kasi i tytułowego Misia Tulisia pojawiła się Żabka oraz Kurczak, co dodatkowo uatrakcyjniło całe widowisko. Na początek uczniowie, wspólnie z Kasią zatańczyli rozbudzający taniec. Obserwowali urodzinowe perypetie, zazdrosne zachowanie Kurczaka oraz Jego nikczemne uczynki. Nie pozostali biernymi widzami, wchodzili w interakcje z aktorami oraz z wielkim zaangażowaniem śledziły kolejne wydarzenia. Na koniec pomogli uratować urodziny Misia Tulisia oraz przepięknie zaśpiewali urodzinowe sto lat. Uśmiechy uczniów wychodzących ze sali gimnastycznej mówiły same za siebie, że przedstawienie bardzo im się podobało, a w postać Misia Tulisia odnaleźli swojego ulubionego pluszaka.