W październiku, po raz pierwszy w naszej szkole, odbył się konkurs wokalny, którego bohaterką była polska piosenka ludowa. Konkurs pn. „Raz na ludowo”, który cieszył się wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów, był jednym z działań a jednocześnie uroczystym podsumowaniem realizowanego od ubiegłego roku szkolnego projektu „Odlotowo na ludowo”. Rekordowa liczba uczestników ( 21)  świadczy o tym, że wbrew obiegowej opinii, nasza młodzież nie stroni od ludowych rytmów.  Młodzi wokaliści w swych brawurowych prezentacjach ukazali bogactwo rodzimego folkloru, piękno i żywiołowość tradycyjnych melodii, okraszając swoje występy ludową stylizacją a niejednokrotnie również stosowną choreografią.

Jury, pod przewodnictwem p. dyrektor Ireny Dymarczyk, miało nie lada orzech do zgryzienia, aby wyłonić zwycięzców. Ostatecznie werdyktem jurorów laureatami zostali :

W kategorii klas II – III  SP:

I miejsce – Agata Ligocka kl. III b

II miejsce – Maja Kowalczyk kl. II b

III miejsce – Julia Pawłowska kl. II a

W kategorii klas IV – VI SP :

I miejsce – Magdalena Banasiak kl. V

II miejsce – Gabriela Banasiak kl. IV

III miejsce – Bartosz Pawłowski kl. VI

W kategorii gimnazjum :

I miejsce – Agata Wnuk kl. III

II miejsce – Marta Płomińska

III miejsce – Agnieszka Urbaniak

Jury przyznało również nagrodę specjalną uczniowi kl. II gimnazjum -  Patrykowi Bluzowi za premierowy występ i odwagę sceniczną.

Nagrodę publiczności zdobył natomiast Franciszek Piskorski z kl. II b SP, który swym wykonaniem piosenki „Zasiali górale” dosłownie porwał wszystkich do zabawy,  otrzymując burzę oklasków.

Konkurs spotkał się z żywym odbiorem całej społeczności szkolnej. Był najlepszą okazją do przypomnienia a także poznania mniej znanych pieśni i piosenek naszych przodków. Stał się również doskonałą formą kultywowania polskich tradycji i rozbudzania tożsamości narodowej uczniów w zjednoczonej Europie.

Konkurs przygotowały nauczycielki – Bogusława Górska i Lidia Szewczyk