W tym roku szkolnym 25 uczniów naszego gimnazjum bierze udział w ogólnopolskim projekcie Kumulacja Aktywności, który ma na celu zwiększenie aktywności fizycznej wśród gimnazjalistów. Mamy to szczęście, iż naszą młodzież trenuje pani Katarzyna Dulnik – reprezentantka Polski w koszykówce kobiet. Młodzi sportowcy, aby przekonać się, że sport to przyjemność i zabawa uczestniczą w zajęciach z różnych dziedzin sportu. Do tej pory odbyły się zajęcia z piłki nożnej, unihokeja, fitness i koszykówki. Będą również ćwiczenia zumby, pilatesu, zajęcia na pływalni i szereg miłych niespodzianek sportowych. Projekt wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów, którzy chętnie i systematycznie uczestniczą w zajęciach wzmacniając swą tężyznę fizyczną, integrując się i spędzając czas w grupie rówieśniczej.