Park Krajobrazowy Dolina Baryczy kryje w sobie wiele pięknych miejsc i wspaniałych opowieści. Wiedzieli o tym doskonale uczniowie klasy II gimnazjum wybierając się na dwudniowy biwak integracyjny w kolejny magiczny zakątek Parku, do Mojej Woli niedaleko Sośni, aby łącząc przyjemny pobyt na łonie natury w gronie klasowym poznać dokładniej tę urokliwą część Doliny Baryczy. Dwa dni, 8-9 października, okazały się niezwykłą przygodą dla młodych przyrodników. Uczniowie poznawali okolicę spacerując pieszym szlakiem wokół osady. W trakcie spacerów ich zadaniem było zebranie jak największej ilości informacji o terenie, udział w konkursie na najpiękniejszy jesienny bukiet liści oraz wykonanie ciekawych zdjęć przedstawiających piękno krajobrazu. Duże wrażenie zrobił na gimnazjalistach Pałac Myśliwski, którego elewacja wyłożona jest korą dębową, a także roślinność i ukształtowanie tego terenu. Swoimi wrażeniami uczestnicy biwaku dzielili się podczas spotkań popołudniowych na terenie stanicy turystycznej Biały Daniel, kiedy to omawiali podpatrzoną przyrodę i brali udział w zadaniach warsztatowych. Ponadto, w ramach integracyjnych działań klasowych uczestnicy starali się poznać nawzajem jak najlepiej i dowiedzieć się o sobie czegoś nowego. Pomagały im w tym zorganizowane przez opiekunów warsztaty plastyczne, wieczór karaoke, wspólne oglądanie meczu, śpiew i gra na gitarze oraz turniej „Koło Fortuny” czy piłka nożna. Z całą pewnością można powiedzieć, że piękno Doliny Baryczy wpłynęło na zintegrowanie klasy II gimnazjum, a uczniowie pełni wrażeń powrócili do domów po tym pełnym przygód weekendzie.