24 czerwca 2016 roku społeczność szkolna i środowiskowa spotkała się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Uroczystość podzielona została na trzy części. O godzinie 8.30 spotkali się uczniowie klas I – III, potem o godzinie 9.30 klasy IV – VI, a o godzinie 11.00 młodzież gimnazjum. Uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły towarzyszyli zaproszeni goście: ks. kanonik, proboszcz parafii w Wysocku Wielkim – Jerzy Kaniewski, Przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice – Janina Wojtasiak, radna wsi Wysocko Małe – Maria Balcerek, Przewodnicząca Rady Rodziców – Sylwia Ilska, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej – Maciej Wojtasiak oraz sołtys wsi Wysocko Małe – Roman Strączkowski.

Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest nagradzanie podczas uroczystego apelu uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem - kryterium jest średnia ocen powyżej 4, 75 i bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. Na nagrodę książkową mogą liczyć również uczniowie, którzy zapracowali na średnią co najmniej 4,5 i niewiele zabrakło im do świadectwa z wyróżnieniem. W tym roku szkolnym świadectwo z czerwonym paskiem otrzymało 23 uczniów szkoły podstawowej i 22 uczniów gimnazjum. Doceniono również uczniów, którzy mogli pochwalić się 100 % frekwencją – w szkole podstawowej dyplom uznania otrzymało z tego tytułu 10 uczniów, a w gimnazjum 6. Poza tym uczniowie otrzymali nagrody za aktywność i zaangażowanie na rzecz organizacji szkolnych: Samorządu Uczniowskiego, PCK, Wolontariatu, Koła Europejskiego i Koła Turystycznego, a biblioteka szkolna wraz z Gminną Biblioteką Publiczną nagrodziła najlepszych czytelników. Z niecierpliwością czekano na ogłoszenie, kto uzyska najcenniejszą nagrodę – Puchar Dyrektora Szkoły dla Najlepszego Absolwenta. Kryterium tej nagrody to średnia ocen co najmniej 5,0, wzorowe zachowanie oraz znaczące sukcesy w konkursach uczniowskich. Zaszczytny tytuł Najlepszego Absolwenta Szkoły Podstawowej i statuetkę otrzymało dwóch uczniów: Błażej Kwiatkowski i Michał Kaczmarek natomiast tytuł Najlepszego Absolwenta Gimnazjum i statuetkę otrzymała Aleksandra Figiel. Wręczono także statuetkę Najlepszego Sportowca, którym okazał się Mateusz Hurny i statuetki dla uczniów zajmujących się sprzętem nagłaśniającym. Trafiły one do rąk Michała Szkudlarka i Przemysława Florczyka. Na zakończenie części oficjalnej Pani Dyrektor z satysfakcją poinformowała zgromadzonych o przyznaniu Stypendium Wójta Gminy Przygodzice. W szkole podstawowej za średnią ocen powyżej 5,3 i szczególne osiągnięcia w konkursach nobilitację finansową otrzymają: B. Kwiatkowski i M. Kaczmarek z klasy VI, B. Pawłowski, Z. Biały, M. Kowalczyk z klasy V oraz L. Zielezińska z klasy IV. W gimnazjum za średnią 5,2 i także szczególne osiągnięcia w konkursach lub 100% wynik egzaminu gimnazjalnego nagrodę pieniężną otrzymają: A. Figiel, P. Mąka, A. Kryszczak z klasy III, Z. Waloszczyk z klasy II i D. Stodolna, J. Sierakowska i Sz. Grzywna z klasy I. (Szczegółowa lista wszystkich nagrodzonych uczniów znajduje się w zakładce DOKUMENTY)

Uczniowie uszczęśliwieni promocjami i nagrodami w drugiej części spotkania zaprezentowali swoje talenty wokalne, taneczne  i kabaretowe. Klasa V przygotowała dla swoich kolegów z klasy VI piosenki z własnymi tekstami, a klasa VI ubawiła wszystkich parodią grona pedagogicznego i pracowników szkoły, z którymi spotykali się przez sześć lat nauki. Były ordery, kwiaty, uśmiechy i uściski. W gimnazjum absolwenci pokazali się w perfekcyjnie przygotowanym polonezie, a uczniowie klasy II, inspirując się wszechobecnym EURO 2016, porównali swoich starszych kolegów do reprezentacji Polski. I tak rok szkolny 2015/2016 przeszedł już do historii. Uczniom i nauczycielom gratulujemy i życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji!

Zobacz zdjęcia - zakończenie w szkole podstawowej

Zobacz zdjęcia - zakończenie w gimnazjum