W dniu 23.11.2015 r. w Zespole Szkół w Wysocku Małym odbyły się gminne eliminacje do Rejonowego Konkursu "Z ortografią za pan brat". W eliminacjach uczestniczyło 5 zespołów szkół z rejonu Gminy Przygodzice, które rywalizowały w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjów.
    Tematem dyktanda ortograficznego w szkole podstawowej był "Włóczęga" (wielorasowy Burek), który od czasu do czasu znikał na parę dni, aby zażyć wolności. Natomiast gimnazjaliści musieli zmierzyć się z tekstem, w którym szukali odpowiedzi na pytanie, czy "Czytanie to niby-przyjemność?"
    Komisja Konkursowa składająca się z nauczycielek/li języka polskiego wyłoniła zwycięzców. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Bartosz Pawłowski (kl. V) ze Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym, drugie - Zuzanna Marciniak (kl. VI) ze Szkoły Podstawowej w Przygodzicach, a trzecie - Amelia Matysiak ze Szkoły Podstawowej w Dębnicy. W kategorii gimnazjów dwa pierwsze miejsca zajęły uczennice z Gimnazjum w Jankowie Przygodzkim - Kinga Marciniak (kl. III) i Natalia Rataj (kl. III), trzecie miejsce zdobyła uczennica Aleksandra Figiel z Gimnazjum w Wysocku Małym. W sumie w eliminacjach gminnych wzięło udział 29 uczniów.
    Organizatorzy Konkursu dyrektorka szkoły Irena Dymarczyk i doradca metodyczny Hieronim Duczmal dziękują wszystkim uczestnikom za udział, a Polonistkom/om z Gminy Przygodzice za przygotowanie uczniów do Konkursu.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale w Kaliszu !