22 kwietnia 2016 r. odbył się gminny etap Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Tegoroczne eliminacje odbyły się w Zespole Szkół w Dębnicy. Społeczność uczniowską gminy reprezentowana była przez 7 szkół podstawowych i 7 gimnazjów. Szkołę podstawową reprezentowała drużyna w składzie: Zofia Biały kl. V,  Agnieszka Filipiak kl. V, Michał Kaczmarek kl. VI,  Maciej Urbaniak kl. V. W ostatecznej rozgrywce nasza reprezentacja zajęła czwarte miejsce. Gimnazjum w Wysocku Małym reprezentowała drużyna w składzie: Marcin Górski kl. II,  Paweł Nabzdyk kl. I ,Mateusz Paszek kl. II. Nasza drużyna zajęła I miejsce, co znaczy, że reprezentowała gminę w powiatowym etapie turnieju. Dodatkowo Mateusz Paszek Został uhonorowany jako najlepszy zawodnik indywidualnie.

28 kwietnia 2016r. w Ostrowie Wielkopolskim W Szkole Podstawowej nr. 11 im. M. Ferica odbył się etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Udział wzięli zwycięzcy turnieju w poszczególnych gminach naszego powiatu. Nasza drużyna w niezmienionym składzie zaprezentowała się wspaniale i zajęła II  miejsce, z minimalną różnicą punktów do zwycięzcy. Jednak Mateusz Paszek znowu okazał się niezwyciężony i zajął I miejsce indywidualnie w całym turnieju. Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy im kolejnych sukcesów.