Gimnazjum Sióstr Salezjanek zaprosiło uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnej edycji konkursu dla śpiewających po angielsku. Głównym celem konkursu jest popularyzacja i rozwijanie zainteresowania językiem angielskim oraz wyszukiwanie talentów wokalnych wśród młodzieży gimnazjalnej. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy II gimnazjum: Marta Płomińska, która zaprezentowała utwór „A Thousand Years” (Christina Perri) oraz Agata Wnuk z piosenką „Read all about it” (Emeli Sande). W środę, 27 kwietnia do wokalnej bitwy na głosy przystąpiło 16 uczestników z 9 gimnazjów. Zwycięzców wyłoniło Jury w składzie Pan Sławomir Chołuj (nauczyciel języka angielskiego) i Pan Łukasz Naczke (nauczyciel muzyki). I miejsce zajął Konrad Biały (Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wlkp.), II miejsce: ex aequo Alicja Szkudlarz (Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Odolanowie) oraz Natalia Świtała (Gimnazjum nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrowie Wlkp.), a III miejsce: Hanna Świtała (Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek). Nasza uczennica, Agata Wnuk otrzymała wyróżnienie. Zarówno Agacie, jak i Marcie należą się gratulacje i słowa uznania za piękne, ekspresyjne i wzruszające wykonanie wybranych utworów.  Przy ocenie występów brano pod uwagę poziom języka angielskiego i wymowę, umiejętności wokalne, stopień trudności utworu oraz prezentację i interpretację wybranej piosenki. Nagrody i podziękowania wręczyła Pani Wicedyrektor Katarzyna Młynarczyk - Płonka.