10 listopada odbyło się spotkanie z policjantem dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Podczas wizyty policjant przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa, uczestnictwa w ruchu drogowym, omówił znaczenie świateł na sygnalizatorze, przypomniał o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami. Dzieci dowiedziały się również, jak ważna i odpowiedzialna jest jego praca, omówiono  różne niebezpieczne sytuacje, które mogą zagrażać małemu dziecku. Przedszkolacy z chęcią zaprezentowali przed tym niezwykłym gościem wiersz „Gdy zamierzasz przejść ulicę” autorstwa Wandy Chotomskiej. Policjant zaprezentował przedszkolakom elementy stroju służbowego, była też okazja przymierzenia czapki – co spotkało się z dużym entuzjazmem dzieci. Spotkanie zakończyło się wspólną fotografią. Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci!