We wtorek 10 listopada społeczność szkoły, odświętnie ubrana, spotkała się na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w uroczystej lekcji historii upamiętniającej najważniejsze święto każdego obywatela naszego kraju, czyli 11 listopada - Dzień Niepodległości. Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej przy godnej oprawie muzycznej przedstawili krótki rys historyczny odzyskania niepodległości, uczcili pamięć tych, którzy walczyli o wolną Ojczyznę, oraz ukazali święto niepodległości jako uroczystość pełną szczęścia i radości. Złożono też uroczyste życzenia naszej Ojczyźnie z okazji jej 97 urodzin. Zespół "Violinki" wraz z solistkami odśpiewał piękne patriotyczne pieśni, a poprzez prezentację multimedialną przypomniano postać wielkiego wodza - marszałka Józefa Piłsudskiego. Punktem, który przykuł największą uwagę był taniec "Polonez" zaprezentowany przez uczniów klas I szkoły podstawowej. Była to ciekawa i wzruszająca lekcja historii dla każdego. Uczniów przygotowali koordynatorzy uroczystości - Marek Pawlicki i Paweł Wróblewski, a zespół "Violinki" oraz taniec klas I przygotowała Bogusława Górska.