Dnia 31 października 2018 r. uczniowie, nauczyciele, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Wysocku Małym przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysocku Małym zorganizowali bieg w połączeniu z piknikiem w ramach projektu Niepodległa – Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Impreza odbyła się w okolicach Wysocka Małego i Smardowa w Dolinie Baryczy.Na trasie liczącej około 2 km uczniowie szkoły rywalizowali w biegu, a osoby nie biegające odbyły spacer po malowniczym, zabezpieczonym przez strażaków i nauczycieli, wiodącym głównie lasem dukcie. Po biegu miał miejsce piknik w połączeniu z grillem przygotowanym przez Radę Rodziców, podczas którego zorganizowano quiz wiedzy o sukcesach polskich sportowców w minionych stu latach, przygotowany dla uczniów przez nauczycieli.