Porozmawiajmy o uchodźcach - lekcje europejskie w szkole

          Dzięki współpracy Szkolnego Koła Europejskiego "Syriusz" z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct Ostrów Wielkopolski w dniu 09.03.2016 r. zostały przeprowadzone lekcje europejskie dla szkoły podstawowej w klasach V i VI oraz w gimnazjum. Zaproszona konsultantka Pani Ewa Ibron przedstawiła uczniom bardzo trudny i jakże aktualny temat dotyczący uchodźców w Europie i w Polsce pt.:"Sytuacja uchodźców w Unii Europejskiej". Uczniowie mieli okazję poznać różnicę pomiędzy uchodźcą a imigrantem ekonomicznym, zrozumieć przyczynę tak ogromnej wędrówki ludzi do Europy i poznać róźne problemy związane z uchodźctwem. Dzięki rzetelnym informacjom zawartym w prezentacji multimedialnej i krótkim reportażom uczniowie mogli nabyć niezbędną wiedzę dotyczącą tego tematu. Na zkończenie wykładów każdy z uczniów otrzymał broszury i kalendarze o tematyce unijnej. Serdecznie dziękujemy mając nadzieję na dalszą współpracę.

             Zobacz zdjęcia

 
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Porozmawiajmy o uchodźcach - lekcje europejskie w szkole