Żonkilowy Bieg Nadziei

Wiosenną tradycją wolontariuszy jest udział w Niedzieli Żonkilowej organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum Św. Józefa” w Ostrowie Wielkopolskim. Głównym punktem tegorocznego programu był Bieg Nadziei, w którym uczestniczyli wolontariusze zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum: Błażej Kwiatkowski, Wiktoria Dera, Magdalena May, Daria Matyśkiewicz, Katarzyna Matysiak, Dawid Kurek oraz Krystian Kaźmierczak. Z równym zapałem brali w nim udział również rodzice wolontariuszy oraz opiekunowie. 17 kwietnia, przebiegając odcinek od Domu Katechetycznego przy kościele Św. Antoniego do Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim, okazali wsparcie dla idei niesienia pomocy chorym na nowotwory i szacunek dla pracy wolontariuszy hospicyjnych. Żółty kolor i żonkile przypominały o nieocenionej wartości nadziei w życiu chorego i jego rodziny.

Kolejna część uroczystości odbyła się we Wtórku, gdzie zebrani goście, wolontariusze i sympatycy Hospicjum zostali powitani przez Dyrekcję tamtejszej Szkoły Podstawowej, a Prezes Towarzystwa, pani Irena Kasprzak odebrała gratulacje za 15-letnią już działalność. Po mszy świętej, którą w sali wiejskiej odprawił ksiądz Jarosław Kołodziej, rozpoczęła się Biesiada z żonkilem w tle, której program artystyczny przygotowali uczniowie szkoły we Wtórku, a także Ludowy Zespół Taneczny „Swojacy”. 

 Zobacz zdjęcia

 
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat Żonkilowy Bieg Nadziei