O Unii Europejskiej dla najmłodszych

W dniu 15 czerwca 2016r  Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Ostrów Wielkopolski, który współpracuje ze szkolnym Klubem Europejskim Syriusz, zorganizował w naszej szkole lekcje europejskie. Uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach, które prowadziła pani Ewa Ibron. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat Unii Europejskiej. Uczniowie dowiedzieli się, że Unia Europejska to związek 28 państw, które pracują razem na rzecz pokoju i bezpieczeństwa. Kraje UE współpracują ze sobą, aby ludziom żyło się lepiej. Dzieci poprzez pogadankę i zabawę  ,, odkrywały” Europę. Poznały symbole Unii Europejskiej, dowiedziały się jakie symboliczne znaczenie mają gwiazdki na fladze, wysłuchały hymnu UE oraz podziwiały oficjalną maskotkę - Syriusza. Z pewnością każde dziecko zaciekawiło się tą tematyką i wie, że jego dom to także Europa, której Polska jest częścią.

Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje O Unii Europejskiej dla najmłodszych