Czy jest ktoś bliższy każdemu z nas niż mama? Kto najlepiej na świecie potrafi wysłuchać każdej naszej radości i każdego smutku? Czy istnieje bardziej bezinteresowne serce niż serce mamy? Takie pytania zadali sobie uczniowie klasy 5a w ramach projektu „Kocham moją mamę”. Wniosek mógł być jednak tylko jeden: Jeżeli szukasz wsparcia, troski i miłości, to wszystko to z pewnością znajdziesz w sercu twojej mamy. Piątoklasiści postanowili podziękować swoim mamom za codzienny trud, cierpliwość, ciepło i serca pełne miłości. Dzień Matki to ku temu wspaniała okazja. Najważniejsze słowa i najpiękniejsze emocje będą w domach, ale o swojej wdzięczności dla ukochanych mam, dzieci chciały też opowiedzieć innym i dlatego, w ramach wspólnego działania klasowego stworzyły kolaż zdjęć z okazji Dnia Matki.

Kochane mamy, niech każdego dnia świeci dla Was słońce, pomimo wielu trosk, a czasami przeciwności i kłopotów. Niech życie nagradza Wasze wysiłki wychowawcze chwilami szczęścia i dumy z waszych dzieci. Życzymy zdrowia, spełnienia marzeń i wielu pięknych i radosnych dni. Ale nade wszystko, DZIĘKUJEMY za to, że jesteście!

I jeszcze pozytywna chmura myśli stworzona dla wszystkich MAM przez uczniów klasy VB :